Bobří minivýlety 2016

V roce 2016 byl příměstský tábor specifický hned několika věcmi. První byla, že jsme díky tomu, že škola začínala až ve čtvrtek, udělali kromě běžných 5 dnů ještě dva navíc. Další specifikum je, že jsme jeli hned pět výletů autobusem, takže jsme mohli zkombinovat mnohem více atrakcí než jindy. Díky tomu se z velké části osazenstva stali autobusoví fanoušci a pouštět nejrůznější hlášení umí teď už snad všichni. Za trpělivý přístup děkujeme Danovi. Poslední výjimečnost oproti předchozím rokům byla ta, že jsme se všechny dny vrátili přesně podle plánu.

Pondělí (1) 22.8. – Junior Park na Džbánu

První den jsme vyrazili do Juniorparku kousek od stanice metra Nádraží Veleslavín. Ukázalo se, že pondělí ráno je nejlepší čas, měli jsme minimálně dvě hodiny celý park sami pro sebe, takže jsme vyzkoušeli všechny nafukovací prolézačky a klouzačky, mnoho z dětí zaujaly šlapací motokáry a mnoho z nich se přimělo k velkému sebepřekonání, když skočilo z několika metrů do připravené duchny.

Úterý (1) 23.8. – Nový Knín, Kocába, Jablonná a vyhlídka Máj

Jeli jsme na výlet do kraje okolo Slapské přehrady. Začali jsme muzeem zlata v Novém Kníně, následovala asi pětikilometerová procházka mezi pastvinami v údolí řeky Kocáby, relax a neplánovaný kontakt s koněm v parku u zámku Jablonná a nakonec krátká procházka na vyhlídku Máj, odkud je vidět Štěchovická nádrž a široký kraj z pěkné výšky.

Středa – Farmapark Soběhrdy a Zámek Berchtold

Díky autobusu jsme se dostali do Farmaparku relativně brzy po ránu, takže nebylo hned megahorko a i v parku bylo celkem volno. Začali jsme krmením koziček a následovala procházka Farmaparkem k nově vybudovaným hřištím a samozřejmě k občerstvení. Ještě před odchodem musely děti nakrmit velbloudy, bez toho by to prostě nešlo. A pak už následoval přesun do zámku Berchtold a zdejší zahrady plné miniatur a skřítků. Víc než to ale děti zaujala trampolína, kterou obsadily (naštěstí jsme byli v parku skoro sami) a pak také opět šlapací autíčka. Zvládli jsme i prohlídku zámku, která je svižná a celkem zajímavá, obzvláště v momentě, kdy si děti nejdřív potěžkají palcát a kladivo a vzápětí zkouší vojenské helmy z druhé světové války.

Čtvrtek – Botanicus a Duhový park

Botanicus jsme vynechat nemohli a tak jsme opět předběhli všechny ostatní a byli zde první. Část účastníků obsadila rýžování zlata (asi s vidinou rychlého zisku), část využila nízké návštěvnosti a rovnou si dala vynikající palačinku. A někdo se hned rozhodl přidělené groše utratit za dárky pro rodiče. Počasí nám přálo, bylo krásně a pod doškovými střechami přijemný stín. Duhový park nás přivítal výhledem od pokladen na celý areál tvořený krytými atrakcemi i atrakcemi venku. Největší zážitek byla tzv. VIP dráha, kde je úkolem co nejšikovněji překonat různé nástrahy.

Pátek – Sklárna Nenačovice a Solvayovy lomy

Opět jsme měli svůj autobus a vyrazili jsme tentokrát přes Rudnou na západ do Nenačovic. Tam se nachází malá sklárna, kde jsme (někteří jako šéfka Fili s vytřeštěnýma očima) sledovali, jak sklářům vznikají pod rukami nádherné skleněné květiny. V obchůdku, kde seženete krásné předměty za zlomek ceny než v centru Prahy, jsme si kdo chtěl koupili trochu skla na památku a vyjeli směr Bubovice. Odtud to bylo asi dvacet minut do Solvayových lomů. Nejdříve jsme si zahráli hru na veverky (divoké veverky byli Ondra s Filipem), pak jsme se projeli vláčkem a nakonec nás průvodce vzal do štoly, kde jsme zpočátku utrpěli teplotní šok (stálá teplota 8 stupňů), ale pak jsme si zvykli. Cestou domů jsme ještě obsadili obchod s kuličkami na náměstí v Loděnici a pak už jsme jeli domů.

Pondělí (2) 29.8. – ZOO Praha

 

Úterý (2)  30.8. – Exkurze na letiště a Kovářský workshop

 

 

 

msmt_text_bar.     Praha_logo

Příměstský tábor probíhá za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Magistrátu hlavního města Prahy.