Minivýlety 2012

Výlet z Luk pod Medníkem do Petrova

Úplně první minivýlet byl turistický a po cestě vlakem do Luk pod Medníkem jsme vyrazili příjemnou procházkou na Třeštibok, odkud je krásný výhled na údolí Sázavy. Výlet jsme zakončili v Petrově a po celou dobu se soutěžilo o kousky skládačky, ze které si děti ve vlaku sestavily pohled.

Úterý – Kostnice a aquapark v Kolíně

Posíleni o Mandelíčka jsme vyjeli vlakem směr Kutná Hora. Tam nás čekala téměř strašidelná návštěva kostnice a následoval přesun do Kolína a zdejšího vodního ráje.

Středa – Exkurze na Letiště Praha – Ruzyně a na hrad Okoř

Dlouho očekávaný autobusový výlet autobusem Karosa. Jeli jsme na letiště toho času ještě Praha-Ruzyně. Po nějaké době čekání a hrách s plyšáky jsme se dočkali a mohli jsme do odbavovací haly. Všechny nás prohlédli, jeslti nejsme teroristi a už nás sázeli do autobusu. Tím jsme se mohli pohodlně pohybovat po letišti, prohlížet si letadla ze všech stran a být dokonce i u vzletu několika letadel.

Příjemným pokračováním výletu byl oběd pod hradem Okoř a následně jeho prohlídka všemi smysly. Hrad i po našem zásahu stále stojí.

Pavel Hofrichter o tom na svém FB napsal: “Vydal jsem se na výlet s prohlídkou zříceniny hradu Okoř. To je tam co jsem chodíval za mlada. A moje maminka tam chodila na taneční čaje, tedy je tam ta zřícenina už dávno. Také jsme viděli letadla na letišti na exkurzi, která stála za to Dokonce nás vypustili i k přistávací dráze, to byl provoz 🙂 Na programu byl také smažený sýr, byl moc dobrý, limonáda zelené barvy co se mi hodila k batohu a mikině… A vlastně se to celé dělalo kvůli RETRO okružní jízdě Prahou a to opravdovým autobusem MHD (je to ten červený) který má hranaté tvary (tím je to moc zajímavé) a polstrované sedačky (to je ještě zajímavější) a je to jedna z jeho posledních jízd (tomu se nedivím). Několik příznivců autobusů a jízdních řádů sledovalo jízdu s úžasným zaujetím. Jejich okousané jízdní řády doznají změny od září, takže se diskutovalo o metrobusech. Ve volných chvílích pak nadšeně pobíhali okolo autobusu, fotili měnící se cedulky na ukazateli směru, byli nadšení že autobus má nápis že jede na Smíchovské nádraží, opravovali dveře, pouštěli hlášky jako že autobus jede do vozovny, jízdu končí nebo přístav nejede. Prostě si to užívali. Musím říci, že to bylo kouzelné. Dvě babičky měly zážitek, že na zastávce se objevil autobus jedoucí na Smíchovské nádraží!!! Hurá. Nadšení je záhy přešlo, když se nápis změnil na Manipulační jízda. Taky jsem si zmáčknul nějaké tlačítko.”

Čtvrtek – Koně na Zmrzlíku

Vyjížďky na koních včetně vyzkoušení práce u koní nám zprostředkovala kamarádka Popelka. Díky ní jsme měli možnost vyzkoušet si čištění kopyt i hřebelcování koní a za odměnu také projížďku na jejich hřbetě.

Pátek – Dračí doupě a návštěva kina

Páteční počasí nám nepřálo tolik, aby mělo smysl jet na výlet. Takže jsme nakonec skončili u palačinek a hraní dračího doupěte, přičemž jsme čekali na odpoledne, až budeme moci vyrazit do kina. Touto nechutně komerční, ale v tom dešti velmi příjemnou aktivitou jsme zakončili první ročník Bobřích minivýletů.