Minivýlety 2013

Pondělí – Deskovky a Beckiland

Místo na výlet za menhiry nás poslalo počasí na Zličín do Beckilandu a to jsme ještě stihli hodinku deskových her v klubovně. Ne že by někomu vadilo, že může neomezeně v kuse blbnout na prolézačkách a trampolínách. Bylo to totiž úplně super.

Úterý – Galerie Templ Mladá Boleslav

Kdo by čekal, jak zábavné bude dojet do Mladé Boleslavi, projít se od nádraží do města (je to štreka) a na hradbách najít domek jak z pohádky, kde sídlí Templ. Je to galerie, kde mají pro děti příjemně připravený program včetně ražby mincí a arecheologického hřiště.

Středa – Botanicus & Mirakulum

V Milovicích otevřeli Mirakulum, takže stačilo přidat na první část dne areál Botanicus a stvořila se tradice na další minivýlety. V Botanicusu si mohou děti leccos vyrobit, takže je těžké je odtrhnout. Ale když už se to podařilo, tak poloprázdné Mirakulum byla vítaná kompenzace. Tak vítaná, že bylo těžké dostat se včas domů…

Čtvrtek – Výtopna Zdice, Koněpruské jeskyně a hrad Žebrák

Na Strašnické na nás čekal historický minibus, který nás docela pohodlně dovezl až ke Koněpruským jeskyním. Nikdo se neztratil a tak jsme mohli pokračovat do Výtopny Zdice. Mašinky a různá auta a stroje se nám moc líbily. Ale líbil se nám také oběd v restauraci a závěrečný výšlap na zříceninu Žebrák.

Pátek – Muzeum lega a minigolf

Ráno to nevypadalo na extra počasí, vyrazili jsme nakonec do muzea lega a pak jsme si čekání na rodiče ukrátili hraním tehdy nově otevřeného minigolfu na Strašnické.