Minivýlety 2014

Zámek Berchtold

Pondělní výlet byl programovou premiérou Bobřích miniVýletů. Ze Strančic jsme došli do areálu Zámku Berchtold, který nás nadchl. Začalo to minizoo, pokračovalo atrakcemi v zámeckém parku a prihlídkou zámku. Na zámku jsme samozřejmě zdrželi celou prohlídku, protože tu rytířskou přilbici a kopí si museli vyzkoušet všichni a každý nejlépe několikrát…

Mělník od kraje do kraje a Dobrovická muzea

Měli jsme půjčený autobus s cílem vyrazit do Loučně na labyrinty. Nicméně počasí rozhodlo za nás a tak jsme dojeli do Mělníka. V muzeu jsme si prohlédli výstavu modelářství, zaběhli jsme do kostnice a úspěch sklidilo podzemí. Déšť neustával, přesunul jsme se tedy do Dobrovických muzeí prozkoumali pečlivě jak se vyrábí jedna z nejoblíbenějších potravin – cukr. Nezapomněli jsme jej ani ochutnat.

Zoo Praha

Ve středu nám počasí přálo a zoologickou zahradu jsme si pořádně užili…

Botanicus & Mirakulum

Vlastně již tradiční výlet autobusem s řidičem Danem. Nejprve strávíme několik hodin v Botanicusu – vyrábíme si svíčky, ruční papír, hledáme zlato… a potom se jedeme vybít do Mirakula. Trefili jsme ale po dlouhé době první hezký den, takže ten prázdný areál, který jsme znali z loňska se nekonal. Uzavírka na silnici směr Praha nám při včasném návratu moc nepomohla. Každopádně jsme si to naprosto užili.

Muzeum Karla Zemana a vyjížďka po Vltavě

Páteční počasí zase směřovalo k dešti, takže jsme se poránu prošli centrem Prahy, které bylo docela tiché a sychravé. V deset hodin jsme už přešlapovali před muzeem, prošli si celou expozici a už jsme se hrnuli do přístavu, kde pro nás přijela lodička. Jejím kapitánem se na chvíli mohl stát každý z nás. Dostal námořnickou čapku a do ruky kormidlo a už jsme kroužili Vltavou.