Minivýlety 2015

Pondělí – Chuchelský háj

Rozjezd minivýletového týdne byl pohodový, vyrazili jsme do Chuchelského háje, kde jsme se nechali unést nenápadnou a přesto celkem rozsáhlou zoo. V pondělí dopoledne zde skoro nikdo nebyl, takže jsm e si zde mohli v klídku vyrábět z papíru různá zvířátka. Kousek za zoologickou jsme si užili neskutečnou zábavu s gumovým lanem a ještě o kousek dál jsme se vyblbli na rozlehlém přírodním hřišti.

Úterý – Botanicus a Mirakulum

Tradiční a oblíbený výlet autobusem s řidičem Danem do středověké vesničky s dílnami a aktivitami Botanicus v Ostré a následný přesun do parku Mirakulum. V Botanicusu je tolik věcí na práci – musíte stihnout rýžovat zlato, vyrábět papír, střílet z luku, vyrobit si svíčku nebo provaz a ještě nezapomenout sehnat dárek pro maminku a něco na zub.

Středa – Zámek Loučeň

Opět nás vezl trpělivý řidič Dan, tentokrát na zámek Loučeň. Rozlehlý park, bludiště a labyrinty jsme nakonec zvládli snad všechny a moc zábavná byla i prohlídka zámku s Bílou paní.

Čtvrtek – jezdecká stáj Statenice

Přes celou Prahu jsme docestovali až do Statenic, na jejichž okraji se nachází jezdecká stáj manželů Froňkových. Po základní prohlídce areálu jsme se rozdělili na dvě skupiny; jedna šla jezdit a druhá prohlédnout zvířectvo. Když jsme se všichni projeli, vyrazili jsme směr Unětice, kde jsme vhledem k úmornému vedru skončili v pivovaru (s malinovkou a hranolkami), prošli se k zurčícímu potoku, smočili unavené nožky a autobusem se vrátili zase do naší části Prahy.

Pátek – Farmapark Soběhrdy

Na poslední den příměšťáku nám zbyl Famarpark Soběhrdy, nově otevřený areál nedaleko Benešova u Prahy. Cesta tam i zpět sice byla poněkud krkolomná, nicméně v parku jsme si to užili. Ještě než jsme se pořádné dostali mezi zvířata, strávili jsme hodně času na traktůrcích. Ale potom došlo i na krmení zvířat. Ocenili jsme velmi vstřícný personál, který zodpověděl spoustu zvídavých otázek našich účasníků.