Minulé ročníky

2017

 

2016

http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/16-po-1-03.jpg

Pondělí (1) - Juniorpark v Praze na Džbánu

První den jsme vyrazili do Juniorparku kusek od stanice metra Nádraží Veleslavín. Ukázalo se, že pondělí ráno je nejlepší čas, měli jsme minimálně dvě hodiny celý park sami pro sebe, takže jsme vyzkoušeli všechny nafukovací prolézačky a klouzačky, mnoho z dětí zaujaly šlapací motokáry a mnoho z nich se přimělo k velkému sebepřekonání, když skočilo z několika metrů do připravené duchny.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/16-ut-1-04.jpg

Úterý (1) - Nový Knín, Kocába, Jablonná a vyhlídka Máj

Jeli jsme na výlet do kraje okolo Slapské přehrady. Začali jsme muzeem zlata v Novém Kníně, následovala asi pětikilometerová procházka mezi pastvinami v údolí řeky Kocáby, relax a neplánovaný kontakt s koněm v parku u zámku Jablonná a nakonec krátká procházka na vyhlídku Máj, odkud je vidět Štěchovická nádrž a široký kraj z pěkné výšky.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/16-st-05.jpg

Středa - Farmapark Soběhrdy a Zámek Berchtold

Díky autobusu jsme se dostali do Farmaparku relativně brzy po ránu, takže nebylo hned megahorko a i v parku bylo celkem volno. Začali jsme krmením koziček a následovala procházka Farmaparkem k nově vybudovaným hřištím a samozřejmě k občerstvení. Ještě před odchodem musely nakrmit velbloudy, bez toho by to prostě nešlo. A pak už následoval přesun do zámku Berchtold a zdejší zahrady plné miniatur. Víc než to ale děti zaujala trampolína, kterou obsadily (naštěstí jsme byli v parku skoro sami) a pak také opět šlapací autíčka. Zvládli jsme i prohlídku zámku, která je svižná a celkem zajímavá, obzvláště v momentě, kdy si děti nejdřív potěžkají palcát a kladivo a vzápětí zkouší vojenské helmy z druhé světové války.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/16-ct-12.jpg

Čtvrtek - Botanicus a Duhový park

Botanicus jsme vynechat nemohli a tak jsme opět předběhli všechny ostatní a byli zde první. Část účastníků obsadila rýžování zlata (asi s vidinou rychlého zisku), část využila nízké návštěvnosti a rovnou si dala vynikající palačinku. A někdo se hned rozhodl přidělené groše utratit za dárky pro rodiče. Počasí nám přálo, bylo krásně a pod doškovými střechami přijemný stín. Duhový park nás přivítal výhledem od pokladen na celý areál tvořený krytými atrakcemi i atrakcemi venku. Největší zážitek byla tzv. VIP dráha, kde je úkolem co nejšikovněji překonat různé nástrahy.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/16-pa-06.jpg

Pátek - Sklárna Nenačovice a Solvayovy lomy

Opět jsme měli svůj autobus a vyrazili jsme tentokrát přes Rudnou na západ do Nenačovic. Tam se nachází malá sklárna, kde jsme (někteří jako šéfka Fili s vytřeštěnýma očima) sledovali, jak sklářům vznikají pod rukami nádherné skleněné květiny. V obchůdku, kde seženete krásné předměty za zlomek ceny než v centru Prahy, jsme si kdo chtěl koupili trochu skla na památku a vyjeli směr Bubovice. Odtud to bylo asi dvacet minut do Solvayových lomů. Nejdříve jsme si zahráli hru na veverky (divoké veverky byli Ondra s Filipem), pak jsme se projeli vláčkem a nakonec nás průvodce vzal do štoly, kde jsme zpočátku utrpěli teplotní šok (stálá teplota 8 stupňů), ale pak jsme si zvykli. Cestou domů jsme ještě obsadili obchod s kuličkami na náměstí v Loděnici a pak už jsme jeli domů.

2015

http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/07/15-po-titul.jpg

Pondělí - Chuchelský háj

Rozjezd minivýletového týdne byl pohodový, vyrazili jsme do Chuchelského háje, kde jsme se nechali unést nenápadnou a přesto celkem rozsáhlou zoo. V pondělí dopoledne zde skoro nikdo nebyl, takže jsme si zde mohli v klídku vyrábět z papíru různá zvířátka. Kousek za zoologickou jsme si užili neskutečnou zábavu s gumovým lanem a ještě o kousek dál jsme se vyblbli na rozlehlém přírodním hřišti.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/07/15-ut-titul.jpg

Úterý - Botanicus a Mirakulum

Tradiční a oblíbený výlet autobusem s řidičem Danem do středověké vesničky s dílnami a aktivitami Botanicus v Ostré a následný přesun do parku Mirakulum.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/07/15-st-titul.jpg

Středa - Zámek Loučeň

Opět nás vezl trpělivý řidič Dan, tentokrát na zámek Loučeň. Rozlehlý park, bludiště a labyrinty jsme nakonec zvládli snad všechny a moc zábavná byla i prohlídka zámku s Bílou paní.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/07/15-ct-titul.jpg

Čtvrtek - Jízdy na koních ve Statenicích

Přes celou Prahu jsme docestovali až do Statenic, na jejichž okraji se nachází jezdecká stáj manželů Froňkových. Po základní prohlídce areálu jsme se rozdělili na dvě skupiny; jedna šla jezdit a druhá prohlédnout zvířectvo. Když jsme se všichni projeli, vyrazili jsme směr Unětice, kde jsme vhledem k úmornému vedru skončili v pivovaru (s malinovkou a hranolkami), prošli se k zurčícímu potoku, smočili unavené nožky a autobusem se vrátili zase do naší části Prahy.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/07/15-pa-7.jpg

Pátek - Farmapark Soběhrdy

Na poslední den příměšťáku nám zbyl Farmarpark Soběhrdy, nově otevřený areál nedaleko Benešova u Prahy. Cesta tam i zpět sice byla poněkud krkolomná, nicméně v parku jsme si to užili. Ještě než jsme se pořádné dostali mezi zvířata, strávili jsme hodně času na traktůrcích. Ale potom došlo i na krmení zvířat. Ocenili jsme velmi vstřícný personál, který zodpověděl spoustu zvídavých otázek našich účasníků.

2014

http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/14-po-tit.jpg

Pondělí - Zámek Berchtold

Pondělní výlet byl programovou premiérou Bobřích miniVýletů. Ze Strančic jsme došli do areálu Zámku Berchtold, který nás nadchl. Začalo to minizoo, pokračovalo atrakcemi v zámeckém parku a prihlídkou zámku. Na zámku jsme samozřejmě zdrželi celou prohlídku, protože tu rytířskou přilbici a kopí si museli vyzkoušet všichni a každý nejlépe několikrát…
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/14-ut-tit.jpg

Úterý - Mělník od kraje do kraje a Dobrovická muzea

Měli jsme půjčený autobus s cílem vyrazit do Loučně na labyrinty. Nicméně počasí rozhodlo za nás a tak jsme dojeli do Mělníka. V muzeu jsme si prohlédli výstavu modelářství, zaběhli jsme do kostnice a úspěch sklidilo podzemí. Déšť neustával, přesunul jsme se tedy do Dobrovických muzeí prozkoumali pečlivě jak se vyrábí jedna z nejoblíbenějších potravin – cukr. Nezapomněli jsme jej ani ochutnat.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/14-st-tit.jpg

Středa - Zoo Praha

Ve středu nám počasí přálo a zoologickou zahradu jsme si pořádně užili…
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/14-ct-tit.jpg

Čtvrtek - Botanicus & Mirakulum

Vlastně již tradiční výlet autobusem s řidičem Danem. Nejprve strávíme několik hodin v Botanicusu – vyrábíme si svíčky, ruční papír, hledáme zlato… a potom se jedeme vybít do Mirakula. Trefili jsme ale po dlouhé době první hezký den, takže ten prázdný areál, který jsme znali z loňska se nekonal. Uzavírka na silnici směr Praha nám při včasném návratu moc nepomohla. Každopádně jsme si to naprosto užili.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/14-pa-tit.jpg

Pátek - Muzeum Karla Zemana a vyjížďka po Vltavě

Páteční počasí zase směřovalo k dešti, takže jsme se poránu prošli centrem Prahy, které bylo docela tiché a sychravé. V deset hodin jsme už přešlapovali před muzeem, prošli si celou expozici a už jsme se hrnuli do přístavu, kde pro nás přijela lodička. Jejím kapitánem se na chvíli mohl stát každý z nás. Dostal námořnickou čapku a do ruky kormidlo a už jsme kroužili Vltavou.

2013

http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/13-po-3.jpg

Pondělí – Deskovky a Beckiland

Místo na výlet za menhiry nás poslalo počasí na Zličín do Beckilandu a to jsme ještě stihli hodinku deskových her v klubovně. Ne že by někomu vadilo, že může neomezeně v kuse blbnout na prolézačkách a trampolínách. Bylo to totiž úplně super.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/13-ut-7.jpg

Středa – Galerie Templ Mladá Boleslav

Kdo by čekal, jak zábavné bude dojet do Mladé Boleslavi, projít se od nádraží do města (je to štreka) a na hradbách najít domek jak z pohádky, kde sídlí Templ. Je to galerie, kde mají pro děti příjemně připravený program včetně ražby mincí a arecheologického hřiště.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/13-st-11.jpg

Středa – Botanicus & Mirakulum

V Milovicích otevřeli Mirakulum, takže stačilo přidat na první část dne areál Botanicus a stvořila se tradice na další minivýlety. V Botanicusu si mohou děti leccos vyrobit, takže je těžké je odtrhnout. Ale když už se to podařilo, tak poloprázdné Mirakulum byla vítaná kompenzace. Tak vítaná, že bylo těžké dostat se včas domů…
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/13-ct-1.jpg

Čtvrtek – Výtopna Zdice, Koněpruské jeskyně a hrad Žebrák

Na Strašnické na nás čekal historický minibus, který nás docela pohodlně dovezl až ke Koněpruským jeskyním. Nikdo se neztratil a tak jsme mohli pokračovat do Výtopny Zdice. Mašinky a různá auta a stroje se nám moc líbily. Ale líbil se nám také oběd v restauraci a závěrečný výšlap na zříceninu Žebrák.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/13-pa-5.jpg

Pátek - Muzeum lega a minigolf

Ráno to nevypadalo na extra počasí, vyrazili jsme nakonec do muzea lega a pak jsme si čekání na rodiče ukrátili hraním tehdy nově otevřeného minigolfu na Strašnické.

2012

http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/12-po-6.jpg

Pondělí - Výlet z Luk pod Medníkem do Petrova

Úplně první minivýlet byl turistický a po cestě vlakem do Luk pod Medníkem jsme vyrazili příjemnou procházkou na Třeštibok, odkud je krásný výhled na údolí Sázavy. Výlet jsme zakončili v Petrově a po celou dobu se soutěžilo o kousky skládačky, ze které si děti ve vlaku sestavily pohled.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/12-ut-2.jpg

Úterý - Kostnice a aquapark v Kolíně

Posíleni o Mandelíčka jsme vyjeli vlakem směr Kutná Hora. Tam nás čekala téměř strašidelná návštěva kostnice a následoval přesun do Kolína a zdejšího vodního ráje.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/12-st-1.3.jpg

Středa - Exkurze na Letiště Praha - Ruzyně a na hrad Okoř

Dlouho očekávaný autobusový výlet autobusem Karosa. Jeli jsme na letiště toho času ještě Praha-Ruzyně. Po nějaké době čekání a hrách s plyšáky jsme se dočkali a mohli jsme do odbavovací haly. Všechny nás prohlédli, jeslti nejsme teroristi a už nás sázeli do autobusu. Tím jsme se mohli pohodlně pohybovat po letišti, prohlížet si letadla ze všech stran a být dokonce i u vzletu několika letadel. Příjemným pokračováním výletu byl oběd pod hradem Okoř a následně jeho prohlídka všemi smysly. Hrad i po našem zásahu stále stojí.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/12-ct-16.jpg

Čtvrtek – Koně na Zmrzlíku

Vyjížďky na koních včetně vyzkoušení práce u koní nám zprostředkovala kamarádka Popelka. Díky ní jsme měli možnost vyzkoušet si čištění kopyt i hřebelcování koní a za odměnu také projížďku na jejich hřbetě.
http://www.primestak-minivylety.cz/wp-content/uploads/2016/08/12-pa-1.jpg

Pátek – Dračí doupě a návštěva kina

Páteční počasí nám nepřálo tolik, aby mělo smysl jet na výlet. Takže jsme nakonec skončili u palačinek a hraní dračího doupěte, přičemž jsme čekali na odpoledne, až budeme moci vyrazit do kina. Touto nechutně komerční, ale v tom dešti velmi příjemnou aktivitou jsme zakončili první ročník Bobřích minivýletů.