Nejčastější dotazy

Mohu přihlásit dítě jen na jeden den?

Ano, příměstský tábor je koncipován tak, že je možné se zúčastnit jen jednoho nebo několika vybraných dní.

Musím odevzdávat nebo podepisovat bezinfekčnost?

Není to nutné. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednodenní výlety, jakých podobných děti absolvují během roku mnoho, není bezinfekčnost potřeba. Místo toho papíru nám radši řekněte vše podstatné o dítěti – jestli nejí nějaké jídlo, má na něco alergii nebo má nějaké aktuální obtíže.

Je na příměstském táboře zajištěné stravování?

Pokud není výslovně napsáno jinak, tak stravování zajištěné není. Po zkušenostech, kdy jsme objednali jednotné jídlo a pak ho půlka dětí nedojedla, nám přijde rozumnější, aby děti měly od rodičů jídlo, které jim bude chutnat. Druhým a neméně zásadním důvodem, proč stravování nezajišťujeme je, že během výletů to není vždycky snadné a zajíždění do restaurace je zbytečným zdržením na úkor programu.

Často se ozývají dotazy, proč nemáme na oběd zajištěné teplé jídlo. Důvodů je hned několik; a) ze zkušenosti víme, že obzvláště když je hezky a děti si hrají venku, nemají moc velký hlad a pokud ano mívají ho třeba i v různou dobu. A navíc “nemají na jídlo moc času”, protože chtějí jít už zase poznávat svět, b) teplé jídlo je v teplém počasí skoro zbytečné, lepší je trocha oblíbené zeleniny nebo ovoce z domova či lehká obložená houska nebo těstovinový salát od maminky podle toho, co dětem chutná. Když je chladněji a je ta možnost, tak samozřejmě dětem třeba polévku koupíme, c) najít jídlo, které budou ochotni jíst všichni, je nadlidský výkon 😉 – vyzkoušeno, d) finanční stránka věci je také zásadní – když se podíváte na výlety z minulých let, tak jsme schopni s pomocí dotací zajistit výlety, které by jinak možná vyšly mnohem dráž než účastnický poplatek, který platíte za den. Jídlo na osobu by pak cenu zvedlo o dalších minimálně 80-100 Kč a to i s výše uvedenými riziky, že dítě jídlo nakonec nesní, protože na něj zrovna nemá chuť. 

Kolik mám dát dítěti s sebou pití?

Pokud možno více než méně. Půllitrová lahev nestačí. Minimálně litr, klidně víc, když je horko. Když dítěti pití dojde, zajišťujeme dle možností doplnění. Zásobu pití je dost často možné nechat v autobuse, který máme vždy vlastní a tedy se umí přizpůsobit. Pití se na většině míst dá také dokoupit.

Mají mít děti s sebou nějaké kapesné?

Není to bezpodmínečně nutné, vše důležité je v ceně tábora. Pokud ale dítě například sbírá turistické vizitky, pohledy apod. nebo si chce zkrátka občas koupit nějakou dobrotu, tak mu nějaké drobné kapesné dejte. Pro některé děti je to dobrá příležitost naučit se hospodařit s penězi 🙂

Jak probíhá doprava během minivýletů?

Záleží den ode dne. V posledních několika letech se nám daří mít většinu výletů zajištěnou pomocí najatého autobusu (řidič je současně člen oddílu, takže vstřícně zajede, kam potřebujeme a trpělivě snáší manýry dětí). Výlety autobusem směřujeme většinou do míst, kam se člověk vlakem dobře nedostane.